Imaš vijest?
Imaš informaciju iz prve ruke, fotografiju, video, dobru ideju ili te nešto muči?
PODIJELI S NAMA!
U utakmici 2. kola skupine L Svjetskog prvenstva u nogometu, Hrvatska je pobijedila protiv Paname.
Panama-Hrvatska 0:1 (Budimir 54.)
Srednjoamerička ekipa krenula je napadački, po krilima, a prva prilika vrijedna bilježenja bila je u 16. minuti, kada Murillo s desnog krila prizemnom loptom traži u sredini Fajarda, koji ne stiže ubaciti je u mrežu. Hrvatska, bolja u sredini, strpljivo je vrebala priliku i pravi centaršut. U 23. opet problemi po desnom panamskom krilu, novi nabačaj Murilla, ali lopta je izašla iz terena, tako da je Livakovićeva obrana, koliko god bila vrhunska, bila nepotrebna.
Do odmora su Panamci upropastili par kontri koje su mogle biti opasne da su bile okomitije i preciznije, a bilo je i još Murillovih prodora. U nadoknadi prvi ozbiljan hrvatski pokušaj, iz daljine je pokušao Baturina i ispružio panamskog vratara.
U nastavak je Hrvatska ušla s Budimirom i Kramarićem naprijed umjesto Muse te Gvardiola, na čije se mjesto spustio Perišić. U 54. Hrvati su iznenada poveli, Stanišić je zdesna našao strijelca Budimira. Tri minute poslije Modrić u kontri nalazi Marka Pašalića, koji zbog toga što je bio u svojoj polovici nije bio u ofsajdu, ali se u čistoj situaciji jedan na jedan s golmanom nije snašao.
Panama je igrala jako dobro i jedini pravi problem u igri bila joj je završnica, jer su sva finalna dodavanja izvođena napamet i zbog toga bila neprecizna. Međutim, u 68. minuti imala je tri konkretna udarca, sve ih je obranio Livaković.
Do kraja ništa zanimljivo. Hrvatskoj će za drugo mjesto u skupini trebati pobjeda protiv Gane, a hoće li joj eventualno treće mjesto donijeti prolaz znat će na vrijeme, jer igra u posljednoj grupi te će joj biti poznato kakav rezultat joj treba. Panama je ispala s Prvenstva nakon dva minimalna poraza.